מכיוון שהמונח "בית חכם" מתייחס לבקר המשלב מספר מערכות חשמל ומתכנן את החיבורים ביניהן, מספר המערכות שניתן להציב בהגדרת בית חכם הוא רחב מאוד.

בית חכם אחד יכול להכיל סך של חיישני תנועה להפעלת אורות ולפתיחת חלונות, בעוד בית חכם אחר יתקין מערכת מקיפה שתוכל לשלוט בכל מכשיר – מהתנור ועד אזעקת החצר.

מערכות בית חכם שונות לא רק בהיקף האחריות, אלא גם בסוג התשתית בהן הן פועלות:

  • מערכת הפועלת על גבי תשתית חשמל קווית: מתג ההפעלה יוחלף במתג חכם, והמערכת תשלט על מתגים שונים על בסיס כבל החשמל. המערכת קלה להתקנה, אך תלויה במערכת החשמל – ההבדל יגדל במהלך היישום. 
  • מערכת קווית נפרדת: התקנה נפרדת מחייבת בניית המערכת יחד עם הבית, אך המאמץ משתלם – זה בטוח ומהיר יותר משיטות אחרות.
  • מערכת אלחוטית: עבודה על בסיס גלי Wi-Fi או רדיו. החיסרון הוא שזה תלוי באיכות הקליטה והשידור, אך היתרון הוא שאין צורך לחבר את המערכת כולה.

התשובה תלויה בגורם מרכזי – באיזה ציוד אתה משתמש בתדירות גבוהה והפעולה האוטומטית שלו תחסוך לך זמן וצרות? זה יכול להיות מיזוג אוויר, תאורה בחדר ספציפי, קומקום חשמלי וכו'. המטרה שלנו היא לגרום למכשיר לעבוד באופן מלא בזמן בו אתה זקוק לו מבלי לפתוח את המכשיר.

התהליך שתבחר יכול להתבצע באופן אוטומטי (חבר את החיישנים המתאימים ישירות למכשיר), או שניתן ליישם אותו בעזרת "מוח" מרכזי (מערכת חשמל ביתית חכמה שמרכזת את כל המכשירים החכמים).

לדוגמא, תוכלו לפתוח את התפריט בטלפון שלכם, שיציג את המזגן בחדר השינה שלכם, את הדוד במקלחת, את התריסים, את האור החשמלי ואת מכונת הקפה. תוכלו לקבוע את התהליך בתפריט

לדוגמא, כל בוקר, הדוד יפעיל את המקלחת שעה לפני שאתם מתעוררים, ומכונת הקפה תופעל לפני חמש דקות, ברגע שתצאו מהחדר, המזגן הפעל וכבה ותלך למיטה לפני השינה התריסים ייסגרו אוטומטית. לאחר חיבור מספר מכשירים למערכת, האפשרויות הן בלתי מוגבלות.

לבית חכם איכותי ונוח צריך חברה שמבינה במה שהיא עושה. אל תיפלו לרמאים. לא כל אחד יכול לתכנן לעצב ולארגן לכם את הבית ומערכת בית חכם בצורה שמוצרי בית חכם יהיו לפי הטעם ומחיר לכל כיס.

על מקצועיות אל תתפשרו במיוחד שמדובר בבית ובאורח חיים שלכם.

הכנסו עוד היום וקבלו מחיר בית חכם ומוצרי בית חכם במיוחד בשבילכם.